فلفل دلمه‌ای و اهمیت آن

کاشت فلفل دلمه‌ای گلخانه‌ای و صادرات آن امروزه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این گیاه دارای ظرفیت تولیدی بالایی است و به طور معمول در سه رنگ قرمز، زرد و نارنجی پرورش داده می‌شود. صادرات فلفل دلمه‌ای گلخانه‌ای از مهمترین موضوعاتی است که وزارت جهاد کشاورزی و مسئولان کشور به آن اهمیت می‌دهند. فلفل دلمه‌ای در کشورهای اطراف مانند ترکیه، کشورهای اروپایی، کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و روسیه اهمیت زیادی دارد. کیفیت،رنگ و سایز فلفل دلمه‌ای در امر صادرات اهمیت ویژه‌ای دارد. جهت صادرات باید این محصول علاوه بر رنگ بندی خاص و ویژه، کیفیت بالایی نیز داشته باشد.

افزایش عملکرد و کیفیت این محصول

به جرات میتوان گفت که کوددهی بیشترین نقش را در افزایش سایز میوه‌های فلفل دلمه‌ای بر روی بوته‌ها بازی می‌کند. چرا که کودها به عنوان مواد اولیه عمل می‌کنند و هر چقدر هم که تمامی شرایط مهیا باشد، بدون وجود مواد اولیه عملا امکان افزایش سایز میوه‌ها وجود ندارد.

گرده افشانی خوب نیز از مواردی است که ارتباط مستقیم با افزایش عملکرد این محصول دارد.هرچه گرده افشانی بهتر انجام شود، هم میزان عملکرد و هم کیفیت فلفل دلمه‌ای گلخانه‌ای از نظر شکل و اندازه افزایش می‌یابد. در واقع استفاده از یک عامل گرده افشان مناسب باعث می‌شود که تعداد گل‌های بیشتری به میوه تبدیل شوند.

هرگز آفات گلخانه‌ای را نادیده نگیرید! این آفات عوامل مهمی در کاهش عملکرد فلفل دلمه‌ای گلخانه‌ای هستند. اگرچه سموم شیمیایی این آفات را به خوبی کنترل می‌کنند اما تولید محصول سالم با کمترین میزان باقی مانده سموم، موفقیت شما را در صادرات این محصول چندین برابر می‌کند. کاربرد کنه شکارگر سوویرسکی به عنوان یک کنترل کننده بیولوژیک، آفات عمده فلفل دلمه‌ای به ویژه سفید بالک و تریپس را کنترل می‌کند. یکی دیگر از عوامل کنترل بیولوژیک در فلفل دلمه‌ای گلخانه‌ای، سن اوریوس است. سن اوریوس به عنوان موثرترین عامل کنترل بیولوژیک برای آفت تریپس شناخته شده است و بدون نیاز به هیچ نوع سموم شیمیایی، این آفت را به خوبی کنترل می‌کند.

ترکیب هوشمندانه رویال برای فلفل دلمه‌ای گلخانه‌ای

ترکیب هوشمندانه رویال در فلفل

نام کالا زمان مصرف روش مصرف مقدار مصرف
زنبور بامبل دوران گلدهی 1 کندو در 3000 متر (2 بار تکرار)
کینگ فول روی + فولیار بورون دوران گلدهی محلول پاشی 0/7 لیتر در هزار
+ 1 لیتر در هزار (4 بار در تکرار در طی دوره)
کنه شکارگر سوویرسکی در طول فصل 2 بسته در 3000 متر (1.5 بار تکرار)
سن اوریوس در طول فصل 3 بسته در 3000 متر
پرووکتوس در طول فصل محلول پاشی 3 لیتر در هزار (3 بار تکرار)
فولیکائو شرع رنگ گیری محلول پاشی 3 لیتر در هزار (4 بار تکرار)

معرفی محصولات ترکیب هوشمندانه رویال

زنبور بامبل: زنبور‌های بامبل پراکنش گسترده‌ای در دنیا دارند و علاوه بر جثه درشت در دامنه گسترده‌تری فعالیت می‌کنند. آنها قادر به پرواز در دمای سردتر هستند و باعث گرده‌افشانی عالی به‌ویژه در ارتفاعات و عرض‌های جغرافیایی بالاتر می‌شوند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این کالا اینجا کلیک کنید.

کینگ فول روی: از آنجا که اهمیت عنصر روی در گلدهی و بروز مقاومت در گیاهان مختلف شناخته شده و کمبود آن نیز در اغلب گیاهان شایع است، این کود می‌تواند تا حد زیادی کشاورزان را در حل این مشکل یاری نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این کالا اینجا کلیک کنید.

فولیار بورون: با توجه به نقش عنصر بور در فرآیندهای متابولیکی گیاه و به ویژه تولید دانه گرده، پیشگیری از کمبود این عنصر اهمیت زیادی در بهبود کیفی محصول و افزایش عملکرد گیاهان دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این کالا اینجا کلیک کنید.

کنه شکارگر سوویرسکی: کنه شکاگر سوویرسکی از جمله دشمنان طبیعی آفاتی مثل سفید بالک‌ها، تریپس‌ها یا کنه‌های تارتن است. این کنه شکارگر تقریبا 5 تا 10 حشره را در روز شکار کرده و به راحتی با دماهای بالا سازگار می‌شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این کالا اینجا کلیک کنید.

سن اوریوس: سن اوریوس از لاروها و افراد بالغ گونه‌های مختلف تریپس تغذیه می‌کند. همچنین در عدم حضور تریپس می‌تواند با تغذیه از شته‌ها، کنه‌های عنکبوتی، تخم پروانه‌ها و گرده گیاهان زنده بماند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این کالا اینجا کلیک کنید.

پرووکتوس: پرووکتوس یک عامل کنترل کننده بیولوژیک جهت کنترل سفید بالک‌ها است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این کالا اینجا کلیک کنید.

فولیکائو: فولیکائو یک کود سوسپانسیون محلول در آب حاوی NPK، منیزیم و عناصر ریز مغذی است که با نسبت خاصی از عناصر که دارد موجب تسریع در رنگ‌گیری و رسیدگی محصول و همچنین رشد آن می‌گردد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این کالا اینجا کلیک کنید.

سایر محصولات پیشنهادی

نام کالا هدف از مصرف
زینرجی کاهش اثرات بیماری های ویروسی
کالمکس افزایش اندازه و استحکام و ماندگاری میوه
ویتومکس افزایش مقاومت به بیماری ها و خوش فرم شدن میوه